مازندران، گوهر ايران و يکي از محبوب‌ترين و زيباترين استان‌هاي کشورمان است. بيشتر افراد وقتي فرصتي براي سفر پيدا مي‌کنند، براي مثال تعطيلات دو روزه آخر هفته، مقصدشان را يکي از شهرهاي استان مازندران در نظر مي‌گيرند و راهي جاده مي‌شوند. به‌خصوص تهراني‌ها که فاصله نسبتا کمي با شهرهايي مثل آمل، چالوس، ساري و تنکابن دارند و هر وقت که دلشان از هياهوي شهر مي‌گيرد و از دود و ترافيک شهري به ستوه مي‌آيند، چمدان را مي‌بندند و به استان مازندران، نگين سبز ايران، سفر مي‌کنند. اما جداي از انتخاب مقصد سفر، يکي از مواردي که اهميت بسيار زيادي دارد، انتخاب اقامتگاهي مناسب است که روي کيفيت سفر شما تاثير مستقيمي مي‌گذارد. در اين مواقع چندين گزينه شامل ويلا، سوئيت، اجاره آپارتمان شخصي، رزرو هتل و… پيش روي مسافران است؛ اما بايد بگوييم که تجربه اقامت در بهترين اقامتگاه هاي بوم گردي مازندران با هيچ‌کدام از اين‌ها برابري نمي‌کند.


سفر به مازندران


در اين مطلب مي‌خواهيم تعدادي از بهترين اقامتگاه هاي بوم گردي مازندران که در سايت شب نيز امکان رزرو آن‌ها وجود دارد را به شما معرفي کنيم. با اقامت در اين خانه‌هاي بومگردي براي چند روز هم که شده زندگي در محيطي آرام، باصفا و خوش آب و هوا را تجربه کنيد، صبحانه‌هاي لذيذ محلي بخوريد و صبح که پنجره را باز مي‌کنيد چشم‌انداز جنگل را پيش روي خود داشته باشيد.


اقامت در رامسر


اقامتگاه بوم گردي گالش منزل


بر اساس نظر افرادي که قبلا در اين خانه بومگردي اقامت داشته‌اند، يکي از بهترين اقامتگاه هاي بوم گردي مازندران اقامتگاه گالش منزل در 8 کيلومتري ساري و روستاي تلو باغ است. اين اقامتگاه در منطقه‌اي سرسبز و خوش آب و هوا به سبک عشايري و روستايي ساخته شده و با اقامت در آن تجربه‌اي متفاوت براي شما رقم خواهد خورد. در گالش منزل مي‌توانيد غذاهاي محلي خوشمزه‌اي نوش جان کنيد، چاي دبش و آتشي بنوشيد و از عطر و طعم نان داغ و تازه از تنور درآمده، حسابي لذت ببريد. محوطه داخلي اقامتگاه پارکينگ و ظرفيت براي 15 ماشين دارد. همچنين خيالتان راحت باشد که صاحبان اين اقامتگاه به نظافت و تميزي آن اهميت زيادي مي‌دهند.


اقامتگاه بوم گردي ساري


اقامتگاه بوم گردي کندوج


يکي ديگر از بهترين اقامتگاه هاي بوم گردي مازندران اقامتگاه بومگردي کندوج واقع در تنکابن، روستاي چلاسر است. اين اقامتگاه ساختماني دو طبقه است و در باغ مرکبات سرسبز و زيبايي به مساحت 2 هکتار قرار دارد. روستاي چلاسر تا دريا 7 کيلومتر فاصله دارد و شاليزارها، جنگل‌هاي مرتفع و مزارع چاي تنها بخشي از طبيعت چشم‌نواز اين روستا هستند. خلاصه بخواهيم بگوييم طبيعت اطراف اقامتگاه و چشم‌اندازهاي آن به قدري زيباست که تا مدت‌ها بعد از سفر هم هنوز در خاطرتان مي‌ماند و دلتنگ آن مي‌شويد. ضمن اين که به گفته مهمانان کندوج، آقا يوسف، صاحب اقامتگاه، ميزباني بسيار مهربان و خوش‌برخورد است و براي اين که به شما خوش بگذرد و احساس راحتي کنيد، از هيچ کمکي دريغ نمي‌کند.


اقامتگاه بوم گردي تنکابن


اقامتگاه بوم گردي ماه جون


تصور کنيد بعد از يک هفته پرمشغله کاري در تراس نشسته‌ايد، چاي دبش آتشي در دست، به روبه‌رو خيره شده‌ايد و تا چشم کار مي‌کند همه جا سبز است و صداي پرندگان گوشتان را مي‌نوازد. البته که قرار نيست اين حال خوش را فقط در خيال داشته باشيد، اين تجربه ناب و فراموش نشدني مي‌تواند در اقامتگاه بومگردي ماه جون در شهر ساري برايتان رقم بخورد. اقامتگاه ماه جون داراي سه اتاق سنتي و تميز است. همچنين امکان سرو غذاهاي محلي لذيذ و خوشمزه وجود دارد. در ضمن با توجه به امکانات و تميزي اقامتگاه، قيمت آن نيز بسيار معقول و ارزان است.


جاهاي ديدني ساري


اقامتگاه بوم گردي باغ بهشت


باغ بهشت، آن‌طور که از اسمش پيداست، مي‌تواند تداعي‌گر بهشتي روي زمين باشد. با اقامت در اقامتگاه بومگردي باغ بهشت براي چند روز از شلوغي‌هاي شهر دور شويد و به جاي ساختمان‌هاي بدقواره شهري، به طبيعت و زيبايي‌هاي بي‌حدوحصر آن چشم بدوزيد و چشمان خود را سيراب کنيد. اين اقامتگاه در روستاي جنت رودبار رامسر واقع شده که روستايي بسيار سرسبز و باصفاست. اين خانه دو تراس بزرگ با چشم‌انداز زيبا و همچنين آلاچيقي در باغ دارد. پيشنهاد مي‌کنيم اگر به باغ بهشت رفتيد حتما مرغ ترش و ميرزاقاسمي‌هاي خوشمزه آن را امتحان کنيد. در ضمن سوپر مارکت و فروشگاه مخصوص مهمانان در باغ موجود است.


اقامتگاه هاي بوم گردي مازندران


اقامتگاه بوم گردي ترنگ


اقامتگاه بومگردي ترنگ که يکي ديگر از بهترين اقامتگاه هاي بوم گردي مازندران است، در روستاي چالکش شهر تنکابن واقع شده و در منطقه‌اي جنگلي داخل باغي بزرگ قرار دارد. اين اقامتگاه داراي يک کلبه چوبي با دو تراس اختصاصي و سه اتاق کاهگلي است. همچنين باغ سرسبز و باصفاي آن، آلاچيقي براي استراحت دارد که مي‌توانيد دور هم آن‌جا بنشينيد و در کار نوشيدن چاي و خوردن خوراکي‌هاي خوشمزه محلي، از آب و هوا و طبيعت بسيار زيباي آن منطقه لذت ببريد. بهار و پاييز بهترين زمان براي رفتن به روستاي چالکش و اقامت در خانه بومگردي ترنگ است. سرو غذاهاي محلي، پارکينگ و سرويس فرنگي از ديگر امکانات اين اقامتگاه است.


براي آشنايي با تعدادي ديگر از بهترين اقامتگاه هاي بوم گردي مازندران و رزرو، به سايت شب مراجعه کنيد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

ثبت درسا ostadamooz دارالقرآن الكريم صادق آل محمدص حسن آباد جر قويه عليا کفپوش ; پارکت ; کفپوش ; تارتان ; کفپوش ; کفپوش پلي اورتان ; چمن Terry Pang آموزش مهندسي BENBENEK BLOG Dawn Strategy Management