تهران، شهري بين المللي است که داراي موزه ها، پارک ها، رستوران ها و ساکنيني گرم و دوست داشتني است.


سفرو بازديد از جاذبه هاي گردشگري تهران


 


شهر را مي توان تقريبا به دو قسمت مختلف - شمال و جنوب تقسيم کرد. مناطق شمالي تهران مرفه تر، مدرن، ديدني تر و گران هستند، در حالي که بخش جنوبي جذابيت کمتري دارد اما ارزان تر است.


 


سفرو بازديد از جاذبه هاي گردشگري تهران


 


در زمان سلسله زنديه ، تهران شهر کوچکي بود که اهميت استراتژيک داشت. نخستين پادشاه قاجار، آقا محمد خان، در سال 1778 تهران را به عنوان پايتخت ايران نامگذاري کرد و بيشترين رشد آن در دوران حکومت پادشاه بعدي قاجار، فتحعلي شاه، آغاز شد. قصري که آقا محمد خان بنا کرد، شامل ساختمان هاي سلطنتي باشکوه بود.


 


هم زمان با پايتخت شدن تهران، جمعيت آن دو برابر شد. با توجه به اهميت فزاينده شهر، دروازه ها، ميدان ها و مساجد فراواني در آن ساخته شد و در زمان ناصرالدين شاه بود که طرح اصلي شهر بنا شد و خيابان هاي مدرن ساخته شد. بعدها، ميدان هاي بزرگ مرکزي مانند ميدان توپخانه (در حال حاضر امام خميني) و چندين ساختمان نظامي ديگر در تهران تأسيس شد. اگرچه سلطنت قاجار رو به افول گذاشت اما، تهران به سرعت شکل يک شهر مدرن را به خود گرفت. ساخت ساختمان هاي دولتي بزرگ، خيابان هاي جديد، مراکز تفريحي، سازمان هاي خدمات شهري و مراکز علمي و آموزشي آغاز شد، امروزه بسياري از دروازه ها و ساختمان هاي قديمي تخريب شده و ساختار معماري قديمي شهر با جاي خود را به معماري مدرن داده است.


 


تهران همچنين شهرت نسبتا غيرقابل تحسين خود را مديون هواي آلوده و ترافيک سرسام آوري است که ناشي از  هشت ميليون جمعيت ساکن در آن است. البته اين جمعيت شب هاي تهران است، در روز جمعيت تهران به چهارده ميليون نفر مي رسد که  اين جمعيت بالا تهران را به قلب تپنده ايران تبديل کرده است. تهران همچنين شهر پارک ها ناميده مي شود و داراي بيش از 800 پارک است که همه آنها به خوبي نگهداري مي شوند. ليست آدرس پارک هاي تهران را اينجا ببينيد. ارتفاع شهر نزديک به 1600 متر بالاتر از سطح دريا است و در نتيجه خنک تر از ساير شهرهاي خاورميانه است. در تابستان دماي آن حدود 36 درجه سانتيگراد بوده و  هوا بسيار خشک است.


بهترين راه هاي سفر به تهران


به لطف پايتخت بودن تهران، از هر مکاني که براي ديدن اين شهر حرکت کنيد، تنوع گسترده اي از وسايل حمل و نقل پيش روي شما خواهد بود.


سفر با هواپيما :


 


از فرودگاه مهرآباد تهران که در قلب اين شهر و در نزديکي ميدان آزادي قرار دارد، پروازهاي روزانه اي از  اکثر شهرهاي بزرگ صورت مي گيرد. از فرودگاه به سمت مرکز شهر و اکثر نقاط ديگر آن، خطوط اتوبوس، مترو و تاکسي هاي منظم وجود دارد که مي توانيد بر حسب هزينه و زماني که در اختيار داريد، وسيله مناسب را انتخاب کنيد.


سفر با قطار :


در روز حداقل يک قطار به  سمت شهرهاي  مشهد، اصفهان، تبريز، کرمان، يزد، ساري، گرگان، اهواز، شيراز و بندرعباس حرکت مي کند. بليط ها را مي توان از هر ايستگاه، آژانس هاي مسافرتي و يا آنلاين از وب سايت هاي مختلف اپراتورهاي قطار مانند رجا ، فدک ، جوپار  و غيره تهيه کرد.


ايستگاه قطار در جنوب تهران قرار دارد و مانند فرودگاه مهرآباد، وسايل نقليه متفاوتي براي حمل مسافران به سمت مرکز و ديگر نقاط شهر در دسترس است.


سفر با ماشين :


خوشبختانه وضعيت جاده هاي ايران نسبت به گذشته بسيار بهبود يافته و از استانداردهاي لازم برخوردارند. براي  سفر به تهران مي توانيد از ماشين شخصي و يا اتوبوس هايي که در ترمينال هاي شهر موجود است، استفاده کنيد. تهران چهار ترمينال مسافربري دراد که در شرق، غرب، ميدان آرژانتين و جنوب واقع شده اند. فاصله تهران تا شهر هاي مختلف ايران مانند مشهد حدودا 900 کيلومتر، تا اصفهان 450 کيلومتر، تا شيراز 920 کيلومتر، تا تبريز 620 کيلومتر، تا کرمان 980 کيلومتر، تا يزد 620 کيلومتر، تا ساري 250 کيلومتر، تا گرگان 380 کيلومتر، تا اهواز 804 کيلومتر و تا بندرعباس 1300 کيلومتر است.


بهترين ديدني هاي تهران :


در صد سال گذشته، اکثر وقايع مهم تاريخي ايران، در تهران شکل گرفته است و بناهاي يادبود، موزه ها، پارک ها و ديگر مکان هاي گردشگري تهران ، از جاذبه هاي مهم به شمار مي روند. مکان هاي ديدني تهران خارج از شماره است و نام بردن از تک تک آنها ، کاري وقت گير و دشوار است . اما برخي مکان ها به عنوان نماد تهران شناخته مي شوند که بد نيست در بازديد از شهر ، به آنها سري بزنيد:


جاذبه هاي گردشگري تهران


1. برج ميلاد : برج ميلاد با ارتفاعي نزديک به 430 متر در شمال غرب تهران واقع شده و بلندترين برج ايران و ششمين برج بلند مخابراتي جهان به شمار مي رود . اين برج شامل موزه، واحد هاي تجاري و فرهنگي، رستوران ويژه ، فود کرت، فضاهاي نمايشگاهي، پارک دلفين ها، پينت بال، سينما گيم هفت بعدي، ليزريوم و . است.


2. برج آزادي : برج آزادي از سالهاي گذشته به عنوان نماد تهران شناخته مي شد که براي يادبود جشن 2500 ساله پادشاهي ساخته شد و ترکيبي از معماري دوران ساساني و معماري اسلامي است . موزه اي نيز در ساختمان اين برج قرار دارد که بازديد از آن خالي از لطف نيست.


3. کاخ گلستان: شکوه و عظمت پاشاهان قاجار در سراسر اين کاخ که با ساختمان هاي بزرگ و کاشي هاي رنگارنگ تزئين شده است، قابل لمس است. کاخ که بخش هاي مختلفي دارد ، به فرمان ناصر الدين شاه و تحت تأثير آنچه در سفر فرنگ خود در کاخه هاي اروپايي ديده بود، ساخته شد.


4. بازار بزرگ : کوچه هاي شلوغ پر پيچ و خم بازار بزرگ تهران که پر از همهمه جمعيت و مغازه داران است ، حدود دويست سال قدمت دارد . در اين بازار حدود ده کيلومتر مغازه هاي مختلف وجود دارد که هر نوع وسيله اي که لازم داشته باشيد بي شک در آن مي يابيد.  هر خط بازار به يک کالاي خاص اختصاص يافته مانند بازار فرش، مس، طلا، کاغذ، اسباب بازي و بازديد از بازار علي رغم شلوغي هميشگي آن خالي از لطف نخواهد بود.


5. پل طبيعت: اين پل دو طبقه که تنها محل عبور عابرين پياده است در منطقه عباس آباد تهران واقع شده و يکي از نمادهاي شهري است که از روي بزرگراه مدرس مي گذرد و پارک طالقاني را به پارک آب و آتش متصل مي کند.


6. درياچه چيتگر: درياچه مصنوعي چيتگر در سال 92 در شمال غرب تهران با مساحت 130 هکتار افتتاح شد. چشم انداز زيبا، جزاير تفريحي، حيات وحش، آموزشي و اسکله قايقراني و باشگاه ورزش هاي آبي از امکانات اين مجموعه است .


اجاره آپارتمان مبله در تهران


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

دکوراسيون داخلي موسسه مشاوره شغلي وکاريابي بين المللي و اخذ ويزاي يونس ملکي گشت l رزرو تور هاي داخلي و خارجي Chris پرشين نما Year 6 Blog نماشويي Elis رها شدم ز بندگي بسوي خانه ميروم... دبستان دخترانه غيرانتفاعي فاطمه الزهرا س